Ulga dla opuchniętych nóg z refleksologią

Obolałe stopy i spuchnięte nogi to konsekwencja zastojów limfatycznych. Przyczyny tego stanu są różne: niewydolność żylna, stany zapalne, urazy, złamania kości, skręcenia stawu skokowego, słabo pracujące nerki lub samoistne obrzęki czy nawet alergie i napięcia hormonalne. Po konsultacji lekarza można udać się na masaż limfatyczny połączony z refleksologią stóp.

 

Uczucie ociężałych nóg i zmęczonych stóp nie muszą być powodem do zmartwień, że to już choroba. Wiele osób ma te problemy w związku z siedzącym trybem życia i braku odpowiednio długie ruchu. Kolejny powód tworzenia się obrzęków, to nasz kręgosłup z bólem w odcinku lędźwiowym. Prosty domowy sposób na pozbycię się ciężkich nóg to leżenie z nogami w górze np. oprzeć o ścianę lub ułożyć na wysokich poduszkach. Kolejny sprawdzony prosty zabieg domowy to moczenie nóg w misce z szarym mydłem lub solą kamienną

Ulgę i zmniejszenie obrząku przynosi masaż limfatyczny który przepycha zastaną chłonkę/limfę do góry (w stronę serca) i wymusza nową cyrkulację limfy. Dokładne opracowanie dużych stawów pozwoli poprawić ujścia zastanej limfie, ktorej przeszkadza nagromadzony tłuszcz (a dlaczego się zgromadził to też dobre pytanie, być może toksyny, nadmiar tłuszczu lub cukrów w pożywieniu, zaburzenia metabolizmu, itd.)

Pozbycie się zastoin to złożony proces, bo sam masaż działa na jakiś czas, a potem trzeba powtarzać kolejne serie. Łącząc kilka rodzajów zabiegów mamy szybkie efekty i najważniejsze bo problem znika na długo. Wielu pacjentów ma dodatkowe dolegliwości np. ból kregosłupa, chorą tarczycę, cukrzycę, itd. Cały organizm "woła o pomoc" którą mogę dać dzięki refleksologii na stopach pracując na potrzebujących refleksach.

Oczekiwanym efektem jest pozbywanie się nadmiaru zgromadzonego płynu w nogach, zwiększenie wydalania moczu ale nie tylko, obserwuję również większą potliwość i bardzo często rozwolnienia. Nagromadzone toksyny możemy wydalić szybciej z pomocą zabiegu Body detox SPA, czy plastrów detox kinoki, dobra jest również dieta warzyno-owocowa albo nawet głodówka lecznicza (pod kontrolą lekarza)

Pewną pracę musi wykonać pacjent sam w codzinnym życiu, zmienić sposób odżywiana, wprowadzić odpowieni zdrowy ruch i odpoczynek dla zmęczonych nóg.

 

Anna Karpiuk
refleksolog z Lublina
tel. 509 331 575